Evden Eve Nakliye

Çayyolu Nakliyat

İyi bir nakliyat firmasıyla çalışmak evden eve veya şehirler arası nakliyat sürecinin sorunsuz olarak geçmesi adına çok önemlidir. Bunun yanı sıra, bu süreçte ev sahiplerine de büyük görevler düşmektedir. Her şeyden önce, evdeki eşyaların taşıma için hazırlanması gerekir. Taşınacak eşyaların listesi hazırlanmalıdır. Bu liste eksiksiz olarak nakliyat firmasına verilmelidir. Peki, bu süreçte ev sahiplerinin bilhassa beyaz eşyalarını nasıl hazırlaması gerekir?

Çamaşır Makinesi Nasıl Taşınır?

Çayyolu nakliyat firması arayışında iseniz firma ile anlaşmadan evvel eşya paketlemesini kimin yapacağını belirlemelisiniz. Bilhassa beyaz eşyaların nakliyat firması tarafından paketlenmesi doğru olacaktır. Örneğin, çamaşır makinesinin taşınması son derece önemli bir süreçtir. En hafifi 60, en ağırı 85 kg olan çamaşır makinelerinin üst kısmında bir ağırlık bulunmaktadır. Makinenin ağır olması söz konusu kısım ile ilgilidir. Çamaşır makinesi taşınırken düşme veya çarpmalar meydana gelirse bu ağırlık kırılacaktır. Bu durum; çamaşır makinesinin çalışmasının önüne geçecektir. Bu sebepten dolayı, çamaşır makinenizi taşıyacak olan nakliyat firmasını uyarmalısınız.

Çayyolu evden eve nakliyat firmasının çamaşır makinesi taşınması sırasında dikkat etmesi gereken başka hususlar da vardır.

  • Kablo ve su bağlantı elemanları; çamaşır makinesinin arkasına bağlanmalıdır. Bu sayede, bu tarz kablolar, çamaşır makinesinin taşınmasına engel olmayacaktır. Bir başka deyişle, yaşanabilecek muhtemel kazalara karşı önlem almış olacaksınız.
  • Dönen kazanı; hiç şüphesiz bir çamaşır makinesinin en önemli parçası olarak bilinmektedir. Bu noktada, kazanın taşınmaya hazırlanması gerekir. Ancak, nakliyat firmasının ekibinde bu işlerden anlayan birisi olmalıdır. Nakliye emniyet cıvataları; makinenin arkasında bulunan yuvalarına takılmalıdır. Ardından, yeterli oranda sıkılmalıdır. Bu sayede, kazanın sabitlenmesini sağlamış olursunuz.
  • Bir sonraki aşamada çamaşır makinesinde kalan suyu boşaltmalısınız. Bilhassa kışın yapılan taşımalarda makinede kalan suyun donması halinde makinede birtakım arızalar meydana gelebilir. Acil su tahliye hortumuyla kalan suyu boşaltabilirsiniz.
  • Tüm bu işlemlerin yapılmasının ardından çamaşır makinesi taşınmak için hazır hale gelecektir. Ancak, makinenin sağlam bir şekilde paketlenmesi gerekir. Paketleme yapmadan evvel makinenin ön kısmının gelebilecek darbelerden korunması için bir parça karton kullanılması gerekecektir. Karton parça; makinenin önüne yerleştirilmelidir. Ardından, makinenin her kısmı dikkatli bir şekilde sarılmalıdır. İp yardımıyla çamaşır makinesine güzel bir şekilde bağlanmalıdır. Taşıma sırasında bu iplerden tutmak doğru bir tercih olacaktır.
  • Çayyolu asansörlü nakliyat hizmeti alıyorsanız çamaşır makinenizin taşınması yukarıda anlattığımız yöntemlere göre daha kolay olacaktır. Asansör ile makinenin merdivenlerden indirilirken zarar görmesinin önüne geçilecektir.

 

Taşınmak neredeyse hepimiz için oldukca zor ve zahmetlidir. Eşyaları kolilemek, araçlara taşımak ve yeni evinizde yine yerleştirmek günlerinizi alabilir. Taşınmanın bu denli zor olması nedeni ile pek oldukca insan evi eskimiş, yıpranmış olması durumunda yeni bir yere taşınmak istemez. Fakat her mevzuda olduğu şeklinde ev taşıma hikayesinde da sizin için işleri halledecek pek oldukca nakliyat firması mevcut. Çayyolu nakliyat firması evden eve nakliyata ihtiyacınız olan her türlü hizmeti sunmaktadır. İşte hizmetlerimiz:

Hizmetlerimiz

Asansörlü Nakliyat Hizmeti

Bundan ortalama beş sene öncesine kadar oldukca ender karşılaştığımız yük asansörleri artık evden eve nakliyat firmaları tarafınca sık sık kullanılmaktadır. Yük asansörü kullanılmadan ilkin eşyalar dar merdivenlerden ve yüksek biralardan insan gücü ile indirilmek zorunda kalıyordu. Bu konum hem eşyalarınızın taşıma, ve binadan çıkarma işlemleri esnasında daha oldukca zarara uğramasına sebep oluyor bununla birlikte taşınma işlemi günlerce sürebiliyordur. Tekerlekli yük asansörleri yardımıyla kaçıncı katta oturursanız oturun birkaç saat içinde ve oldukca azca sayıda personel ile eşyalarının güvenle araçlara yüklenecektir. Tekerlekli yük asansörlerin portatiftir. Bina dış yüzeyinden kurulumu sağlanır. Tekerlekli yük asansörlerinde buzdolabı, koltuk ekibi şeklinde büyük ve ağır eşyaların taşınması da son aşama rahat ve güvenlidir. Tekerlekli yük asansörleri ile daha azca personelle nakliyat hizmetinin yürütülebiliyor olmasından ötürü hem daha azca maliyetle, bununla birlikte oldukca daha kısa süre diliminde taşınmasına destek olacaktır.

Geniş Araç Filomuz

Çayyolu nakliyat firması olarak her ihtiyacınıza yanıt verebilecek özellikte geniş ve donanımlı bir araç filomuz mevcuttur. Ev ve ofis eşyası nakliyatlarında kapalı kasa araçlar kullanmaktayız.

Paketleme ve Ambalajlama Hizmetleri

Çayyolu nakliyat firması olarak paketleme hizmeti de sunmaktayız. Ambalajlama hizmeti istek etmeniz niteliğinde A’dan Z’ye tüm eşyalarınızı zarar görmeyecekleri halde paketliyor ve yeni evinize nakliyatını sağlıyoruz. Paketleme işlemleri esnasında ambalajlanacak eşyaların türüne ve dokusuna müsait malzemeler kullanmak zarar görme risklerini azaltmak açısından son aşama mühimdir. Bu sebeple Beyaz eşyalar için hususi keçe nakliyat kumaşları, mobilyalar için ise darbeyi azaltıcı havalı naylonlar kullanmaktayız.

Parasız Ekspertiz Hizmeti

Ekspertiz hizmetimiz parasız olup, firmamız sigortalı olarak nakliyat hizmeti sunmaktadır. Taşınma işleminiz esnasında iş ve iş güvenliğine son aşama ehemmiyet veriyoruz. Her türlü tedbiri ve emniyet önlemini sağlıyoruz. Buna karşın eşyalarınızda bir zarar oluşması niteliğinde zararınızın tamamını anlaşmalı sigorta şirketimiz karşılayacaktır. Bize 0537 955 47 42 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geçin!