Evden Eve Nakliye

Şehirler Arası Nakliyat

Nakliyat sektöründe hizmet yılın dört mevsiminde de devam etmektedir. Hem kış hem de yaz aylarında taşınma işlemlerinin son derece yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu noktada, iş ve okul gibi sebeplerden dolayı şehir değiştirmeniz gerekiyorsa işini iyi yapan bir şehirler arası nakliyat firması bulmanız gerekir. Ancak, şehirler arası nakliyat firması seçiminde bazı hususlara dikkat etmeniz şarttır.

Şehirler Arası Nakliyat Firması Seçimi Nasıl Yapılır?

Şehirler arası nakliyat işlemleri için tercih edeceğiniz firma hakkında bilgi toplamalısınız. Firma hakkında toplayacağınız bilgiler genel olsa da işinize çok fazla yarayacağını söylemeliyiz. Firmanın kamyonlarının olup olmadığını muhakkak öğrenmelisiniz. Bunun yanı sıra, kamyonların fotoğraflarına ulaşmalısınız. Firmanın yetki belgesinin olması sizin için son derece önemlidir. Çünkü, yetki belgesi; firmanın bu işi yasal olarak yaptığını ifade etmektedir.

Firmanın daha önce yapmış olduğu taşıma işlemlerine ait görsellerin olup olmadığına bakmalısınız. Bu sayede, firmanın hizmeti hangi şekilde verdiği hakkında bilgi sahibi olursunuz. Bu bilgileri firmanın internet sitesi başta olmak üzere Facebook ve Instagram gibi sosyal medya sitelerinden veya nakliyat forumlarından edinebilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra sizin için en uygun firmanın hangisi olduğuna karar vermelisiniz.

Ankara şehirler arası nakliyat firması arayışında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise nakliyat sigortası olmaktadır. Bu noktada, sigorta yapılsa dahi sigortanın her eşyayı korumadığını bilmelisiniz. Nakliyat sigortası; şehirler arası nakliyat sürecinde olmazsa olmazdır. Ancak, kamyonun kaza yapması halinde ortaya çıkacak hasarları karşıladığını bilmelisiniz. Bir başka deyişle, her zarar nakliyat sigortasının kapsamına girmemektedir. Nakliyat sigortasının priminin düşük olmasından dolayı istediğiniz takdirde kendi başınıza özel bir sigorta da yaptırabilirsiniz. Fakat, her ne olursa olsun, eşyalarınızı sigortasız taşıtmamalısınız.

Ankara şehirler arası nakliyat firması arayışında iseniz online müşteri yorumlarına da önem vermelisiniz. Bu yorumlar sayesinde firmanın hizmet kalitesi hakkında bilgi edinmiş olursunuz. Bir diğer önemli husus ise firmanın hangi sözleri verdiği noktasında olmaktadır. Gerçekleşmeyeceği çok belli olan vaatleri asla ciddiye almamalı ve o firmayı elemelisiniz. Hasar olmaması adına elinden geleni yapacağını söyleyen ve müşteri ile bu konuda ortak hareket edeceğini iddia eden firmalardan yana tercih yapmalısınız.

Tüm bunlara ek olarak, şehirler arası nakliyat sürecinin sorunsuz olması adına firma sizden birtakım bilgiler isteyecektir. Evinizin fiziksel özellikleri, konumu, asansör kullanma durumu, montaj ve demontajı zor olan eşyaların varlığı gibi hususlar firma tarafından kesinlikle bilinmelidir.

Nakliyat işi eşyaların güvenli ve konforlu bir halde taşınması açısından son aşama titizlik gerektiren bir iştir. Taşınma işlemi ev eşyaları, ofis eşyaları ve benzeri taşınma sürecinden oluşan işlemlerdir. Ev eşyalarınızı veya ofis eşyalarınızı taşımak için kaliteli ve güvenli bir nakliyat firması seçmelisiniz. Alanında uzman, deneyimli ve kaliteli bir nakliyat firması seçmediğiniz takdirde eşyalarınıza herhangi bir zarar gelme ihtimali fazlaca yüksektir. Nakliyat işi eşyaların ambalajlanıp paketlenme işleminin yanı sıra taşıma sırasında da ehemmiyet gerektiren bir işlemdir. Eşyaların taşınması şu demek oluyor ki şehirlerarası nakliyat dikkat gerektiren bir iştir. Kat edilen yol mesafesinde dolayı de eşyalar güvenli bir halde taşınmalıdır.

Nakliyat İşlemi

Evden eve nakliyat işlerinde veya ofis ve iş yeri taşımacılığında eşyalar güvenli bir halde ambalajlanıp paketlendikten sonrasında şehirlerarası nakliyat taşımacılığı yapılır. Taşınma işlemini firmamızın kaliteli ve deneyimli takım çalışanı yapmaktadır. Eşyaların ilk olarak güvenli bir halde ambalajlama işlemi yapılır. Ambalajlama işlemi güvenli bir halde yapıldıktan, eşyaların paketleme işlemine geçilir. Kırılma ihtimali olan yiyecek ekibi, fincan ekibi, bardak ve cam benzer biçimde eşyalar kırılgan oldukları için onların paketlenme işi daha sağlam ambalajlar tarafınca yapılmaktadır. Bu biçim kırılgan eşyalar itinalı bir halde paketlendikten sonrasında, tekrar aynı titizlik ve ihtimam ile paketlenirler ve arkasından taşınmak suretiyle kolilere yerleştirilirler. Parça eşya taşıma hizmetimiz ile büyük dolaplar, gardıroplar parçalarına ayrılarak ayrı ayrı paketlenip taşınırlar. Çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi benzer biçimde eşyalar, yerlerinden sökülürler ve herhangi bir çizik oluşmaması için paketlenerek taşınırlar. Tüm eşyalar paketlendikten sonrasında şehirlerarası nakliyat işlemine geçilir. Eşyalar son teknoloji ile donatılmış nakliyat araçlarımız ile taşınmaktadır. Eşyaların nakliyat aracına yerleştirilmesi ise asansörlü nakliyecilik sistemi ile yapılmaktadır. Asansörlü nakliyecilik sistemi yardımıyla her türlü eşya, bir zarar görmeden nakliyat aracına göç eder. Paketleme ve kolilere yerleştirme işlemi meydana getirilen bütün eşyalar, nakliyat aracına belli bir düzene gore yerleştirilir. Yolculuk esnasında eşyaların birbirinin üstüne düşmemesi ve kırılmaması için araca sabitlenir. Ve eşyalarınız güvenli bir halde gidecekleri yere ulaştırılır. Firmamız nakliyat sektöründe gelişmiş ve kendini her yeni gelen teknoloji ile yenilemiş olduğundan kaliteli ve güvenli bir hizmet garantisi sağlamaktadır. Sizler de firmamızın nakliyat hizmetinden istifade etmek için bize talep eder GSM mobil: 0537 955 47 42 talep eder ofis numara: 0312 381 08 08 telefon adreslerinden iletişime geçebilirsiniz. Firmamız 7/24 siz müşterilerimize hizmet sağlamaktadır.

İletişime Geçin!